Vodoměrné šachty s tepelnou izolací

Snadná a rychlá
instalace šachty
Vodoměrné šachty s tepelnou izolací SVODA Vodoměrné šachty s tepelnou izolací SVODA
Vodoměrné šachty s tepelnou izolací SVODA

Kompaktní termo-izolační vodoměrná šachta SVODA je určena k bezpečnému umístění vodoměrů na vodovodních přípojkách pro rodinné domy a jiné samostatné objekty.

Termo izolační vodoměrná šachta SVODA je moderní alternativou k velkým betonovým nebo svařovaným polypropylenovým šachtám s kruhovým průřezem o min. průměru 1000 mm. Zejména při porovnání se svařovanou šachtou se vyznačuje nesrovnatelně vyšší stabilitou a je možné je bez problému umístit i v místech vyšší hladiny spodní vody nebo v místě pohybu osobních automobilů bez nutnosti obetonování.

Vodoměrné šachty SVODA je možné zakrýt plastovým nebo litinovým poklopem. Výšku šachty lze bez problému zkrátit nebo prodloužit nástavcem.

Vodoměrné šachty SVODA vyrábíme ve třech variantách vestaveb s mosaznými ventily, mosaznými nebo slitinovými kulovými kohouty. Na přání mohou být šachty dovybaveny redukčními ventily a případně dalšími armaturami, dle požadavku majitelů nemovitostí nebo provozovatelských organizací.  

Po celé Evropě je instalováno více než 100 000 kusů těchto vodoměrných šachet.

Výhody a použití termoizolační šachty SVODA

Technické parametry šachet SVODA

Vnitřní instalace šachty

Vnitřní instalace jsou provedeny z polyfúzně svařovaných PP (polypropylen) potrubí a tvarovek, čímž je zajištěna 100% vodotěsnost a stabilita. Materiálové provedení zaručuje životnost materiálu min. 50 let. Při průchodu pitné vody nemění její organoleptické vlastnosti vody. Nezpůsobuje nepříjemnou chuť nebo zápach a nestimuluje růst mikrobů.

Polystyrenový tepelný kryt má rukojeť pro snadnou manipulaci. V případě změny povrchu terénu, kde je již instalována vodoměrná šachta, může být plastový (PE) poklop nahrazen litinovým poklopem a naopak.

Kromě standardní vodoměrné šachty SVODA je možné zvolit i šachtu se dvěma nebo třemi vodoměry. Těsnost vnitřní instalace je testována ve výrobě.

 Instalace vodoměrné šachty SVODA

Případ 1: V zatravněných plochách

Vodoměrná šachta musí být instalována na pevném a vodorovném podkladu. Kvůli izolačnímu účinku musí být šachta zasypána pouze zeminou (nesmí se obsypávat štěrkem).

Po dokončení instalace a po kontrole vodoměru musí být osazen termo izolační kryt, aby bylo zajištěno, že ani v nejchladnějších obdobích roku nedojde k zamrznutí.

Instalace v zatravněných plochách

Případ 2: V chodnících a zpevněných plochách

Při instalaci vodoměrné šachty s litinovým poklopem s nosností 1 500 kg) je nutné věnovat velkou pozornost dostatečnému zhutnění podloží v hloubce 1 000, resp. 1 200 mm (zhutnění min. 92% standardu Proctor).

Při obsypu a hutnění není dovoleno používat těžké stavební stroje. Při provádění obsypu musí být na šachtě osazen poklop.

Instalace v chodnících a zpevněných plochách

Případ 3: V dopravních komunikacích

V oblasti s dopravním provozem lze instalovat vodoměrnou šachtu s litinovým poklopem odpovídající nosnosti! Minimální velikost poklopu je 600 x 600.

Rám s litinovým poklopem musí být osazen do betonové desky. Litinový poklop by neměl být umístěn přímo na vodoměrné šachtě. Vzdálenost mezi horním okrajem šachty a spodním okrajem litinového poklopu musí být min. 50 mm.

Instalace v dopravních komunikacích

Správná instalace termo izolační šachty SVODA zajistí bezproblémový provoz v zimním období.

Plášť termo izolační šachty se skládá ze dvou částí, které umožňují doladit její finální výšku dle úrovně okolního terénu. V případě nutnosti zvýšení šachty je možné instalovat nástavec s výškou dle potřeby.

Další možnosti použití termoizolační šachty

Termoizolační šachta s redukčním ventilem DN ½″ – DN 2″ pro zredukování tlaku ve vodovodním systému.

Standardní varianty redukčních ventilů: 1/2″, 3/4″, 1″, 5/4″, 6/4″, 2″

Termoizolační šachta se vzdušníkem pro odvzdušnění vodovodních systémů.

V případě zájmu o vodoměrnou šachtu
nás neváhejte kontaktovat!

Kontakt SVODA, s.r.o.
adresa Kancelář
Za Kasárny 276
394 26 Lukavec
adresa Sídlo společnosti
Bělohorská 1685/80
169 00 Praha 6 - Břevnov
kontaktní osobaIng. Milan Svoboda telefon+420 734 434 964
O co mám zájem:
Pozn: * povinné údaje